close
تبلیغات در اینترنت
کارکنان دفاتر پيشخوان خدمات مخابراتي روستايي در انتظار بيمه

انجمن دفاتر خدمات ICT روستایی کشور

به گزارش خراسان رضوی، نماينده کارگران ICT شهرستان نيشابور و عضو شوراي هماهنگي دفاتر استان خراسان رضوي در حاشيه اين همايش به خراسان گفت: تاکنون در مدت ۴سال حدود ۱۰۳بار به مجلس رفته ايم تا مسئولان را مجاب کنيم و اين حق نيز در قانون که با عنوان بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه آمده احيا…

banner
گروه پست بانک
گروه پست
گروه مخابرات
گروه آموزش
گروه نرم افزار
گروه استانی
گروه خدمات
گروه اقتصادی
گروه اجتماعی
گروه فناوری اطلاعات
گروه روستا
گروه سایر بانکها
گروه مناسبت ها
جشنواره ها
براي اطلاع از آپديت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

آخرين ارسال هاي انجمن

به گزارش خراسان رضوی، نماينده کارگران ICT شهرستان نيشابور و عضو شوراي هماهنگي دفاتر استان خراسان رضوي در حاشيه اين همايش به خراسان گفت: تاکنون در مدت ۴سال حدود ۱۰۳بار به مجلس رفته ايم تا مسئولان را مجاب کنيم و اين حق نيز در قانون که با عنوان بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه آمده احيا شود.
محسن لکزيان تصريح کرد: متأسفانه شرکت مخابرات در اين زمينه کوتاهي مي کند و نيروهاي حاضر در اين دفاتر سال هاست از حق بيمه بهره مند نيستند. نماينده کارگران ICTهاي شهرستان نيشابور با اشاره به بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه سال ۹۲ ادامه داد: بر اساس اين قانون صندوق تأمين اجتماعي موظف است کارگزاران و پيمانکاران حقيقي و افراد حقوقي و ساير افرادي را که به عنوان کارگر يا با هر عنوان ديگري طرف قرارداد مخابرات روستايي هستند، پس از واريز حق بيمه سهم کارگر (توسط کارگزار) و پيمانکار (کارگر) تا زمان فروش سهام مديريتي بر اساس قانون تأمين اجتماعي و قانون کار تحت پوشش بيمه قرار دهد.
وي خاطرنشان کرد: طبق قانون حق بيمه سهم کارفرما تا سقف ۲۴۰۰ميلياردريال از محل رديف «۵۵۰۰۰۰۷۴» جدول شماره (۹) اين قانون تأمين شود. وي با بيان اين که وزارتخانه هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعي و امور اقتصادي و دارايي، ملزم به رفع مشکلات اجراي بند (۶۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور مرتبط با کارگزاران مخابرات روستايي بوده اند، يادآور شد: شرکت مخابرات ايران متعهد به استمرار بيمه و انعقاد قرارداد مستقيم با کارگران، پيمانکاران و کارگزاران روستايي طبق شرايط و ضوابط مقرر در قانون کار است.
لکزيان با بيان اين که شرکت مخابرات قانون را تفسير به رأي به نفع خودش مي کند، اظهار داشت: اين قانون توسط دولت به شرکت مخابرات ابلاغ شده و متأسفانه اين شرکت از اجراي قانون به شکل هاي مختلف سر باز مي زند و هربار که به مديران اين شرکت هم مراجعه مي کنيم آن ها مديران عامل استان ها يا شرکت مخابرات را مقصر مي دانند. وي افزود: حتي براي اين تخلف از شرکت مخابرات به ديوان عالي کشور هم شکايت کرده ايم که اين شکايت به شعبه ۱۵ ديوان ارجاع شده است.
نماينده کارگران ICTهاي شهرستان مشهد و عضو شوراي هماهنگي استان خراسان رضوي نيز در سبزوار به خبرنگار خراسان رضوی گفت: بر اساس تفاهم نامه هايي که با حضور مديرعامل شرکت مخابرات ايران، رئيس هيئت مديره و نماينده سهامداران، رئيس حراست و مسئول اداري اين شرکت به امضا رسيده است مقرر شده تا بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه اجرا و حقوق کارگران شرکت مخابرات احقاق شود.
بهروز دوست علي افزود: با وجود ثبت اين «تفاهم نامه» در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي طي ۳ماه گذشته هر بار شرکت مخابرات با استفاده از عناوين مختلف از اجراي اين قانون سر باز زده و نيروها را تحت فشار قرار داده است. وي ادامه داد: اين شرکت حتي در موارد مختلفي به اخراج نيروها، تغيير قراردادها و تعويض پيمانکاران اقدام کرده است. «دوست علي» تصريح کرد: چطور مي شود دستورات مرکز در موارد مختلف توسط مديران عامل اجرا مي شود اما به بحث احقاق حقوق يک کارگر که مي رسيم، گوش ها سنگين مي شود.
نماينده کارگران ICT شهرستان سبزوار و عضو شوراي هماهنگي استان خراسان رضوي نيز به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه در قوانين نظام جمهوري اسلامي ايران حق برخورداري از بيمه و قراردادهاي عادلانه در قانون حق همه قشرهاي جامعه دانسته شده است. علي اصغر اصغرنيا افزود: در دوراني که شرکت مخابرات ايران به صورت دولتي اداره مي شد، حق بيمه نداشتيم و در همان دوران هم براي احقاق حقوقمان به طرح شکايت به مجلس شوراي اسلامي پرداختيم. وي ادامه داد: امروز بيش از ۱۵هزار خانواده شرکت مخابرات ايران داراي يک مشکل مشترک هستند و آن اجراي قانون و برخورداري از حق بيمه و تنظيم قراردادهاي عادلانه است.
اصغرنيا با انتقاد از اداره کار شهرستان سبزوار گفت: متأسفانه با وجود اين که تمام ادارات کار در سراسر کشور و استان بر اساس قانون همکاران ما را کارگر تشخيص داده اند، اداره کار سبزوار همکاران ما را «پيمانکار» تشخيص داده که اين ظلم بزرگي در حق ماست. نماينده مردم شهرستان  هاي سبزوار، جوين، جغتاي، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شوراي اسلامي هم در حاشيه اين همايش در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: متأسفانه شرکت مخابرات از اجراي قانون سر باز مي زند.
مهندس علي سبحاني فر با اشاره به امضاي تفاهم نامه بين مديران ارشد شرکت مخابرات ايران تصريح کرد: اين توافق در اصطلاح يک توافق «ترکمانچاي» بود و حقوق اصلي کارگران ICTهاي روستايي مصوب مجلس شوراي اسلامي در آن پيش بيني نشده بود. رئيس کميته فناوري مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: مديران ارشد شرکت مخابرات ايران با حذف کليد واژه هاي اصلي اين قانون در تفاهم نامه شان از جمله اين جمله که: «شرکت مخابرات ايران متعهد استمرار بيمه و قرارداد مستقيم با کارگران، پيمانکاران و کارگزاران روستايي طبق شرايط و ضوابط مقرر در قانون کار است.» سعي در تضييع حقوق اين افراد داشتند که ما اين توافق نامه را رد و شرکت مخابرات را ملزم به اجراي قانون کرديم. وي خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات با تفسير به رأي قانون اين ادعا را دارد که ما در قبال هر تعداد افرادي که بيمه شده اند، مسئوليم اما در مورد افرادي که در گذشته بيمه نشده اند مسئوليتي نداريم.:: مطالب مرتبط: تعداد دفاتر خدمات ارتباط روستایی ICT‌ استان زنجان 240 دفتر می باشد , پست بانک، بانک تخصصی ICT کشور برای ایجاد اشتغال و رونق , فراخوان جشنواره های دوستداران کتاب و ترویج کتابخوانی در روستا , جشنواره مهرماه (سومین جشنواره ) ویژه پرتال شارژ دفاتر ICT روستایی , توزیع هدایای دومین جشنواره کارت شارژ ویژه دفاتر , حضور و خواسته های اعضای هیئت مدیره دفاتر ICT در همایش مدیران پست کشور , افزایش جوایز جشنواره اسفند ماه ویژه دفاتر , جشنواره اسفند ماه ویژه دفاتر , آيا قبوض جرايم با همين منوي پرداخت قبوض سيميا پرداخت ميشه؟ , دفاتر تهران ,
نويسنده
نويسنده : مدیریت
تاريخ : [سه شنبه 06 اسفند 1392 ] [ 8:39]
تاريخ
ارسال نظر براي اين مطلب
اين نظر توسط دفاترictروستایی لنگرود در تاريخ 1392/12/6 و 12:25 دقيقه ارسال شده است

باسلام ازاینکه بالاخره به فکربیمه دفاترافتادین سپاسگزاریم چون حتی یه کارگرنانوایی هم حق بیمه داردوولی ما(دفاترict)باوجودتمام مخارجی که متحمل میشویم ودرآمداندکی که دریافت میکنیم ازکوچکترین حق یک کارگر یعنی بیمه محرومیم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
مطالب پربازدید

پشتيباني
 
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 551
کل نظرات کل نظرات : 315
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاين افراد آنلاين : 2
تعداد اعضا تعداد اعضا : 923

کاربران آنلاين کاربران آنلاين

آمار بازديد آمار بازديد
بازديد امروز بازديد امروز : 348
بارديد ديروز بارديد ديروز : 244
ورودي امروز گوگل ورودي امروز گوگل : 25
ورودي گوگل ديروز ورودي گوگل ديروز : 40
بازديد هفته بازديد هفته : 348
بازديد ماه بازديد ماه : 592
بازديد سال بازديد سال : 592
بازديد کلي بازديد کلي : 908,086

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ي پيآِ ي پي : 54.162.184.214
مرورگر مرورگر :
سيستم عامل سيستم عامل :