close
تبلیغات در اینترنت
گروه پست

انجمن دفاتر خدمات ICT روستایی کشور

گروه پست

banner
گروه پست بانک
گروه پست
گروه مخابرات
گروه آموزش
گروه نرم افزار
گروه استانی
گروه خدمات
گروه اقتصادی
گروه اجتماعی
گروه فناوری اطلاعات
گروه روستا
گروه سایر بانکها
گروه مناسبت ها
جشنواره ها
براي اطلاع از آپديت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

آخرين ارسال هاي انجمن

1
همایش دو روزه سراسری مدیران و معاونین شرکت پست با عنوان " تبیین برنامه های سال 94" با هدف پست  هوشمند در خدمت مردم" برگزار شد.

در این همایش اعضای هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات ict روستایی کشور از استانهای اصفهان - گیلان - تهران - آذربایجان شرقی و بوشهر حضور داشتند

رییس هیئت مدیره دفاتر ICT روستایی کشور  در ابتدای سخنرانی خود ضمن تبریک روز پدر، از مهندس مهری که از زمان مدیریت ایشان باعث تغییرات ساختاری و همچنین توجه ویژه به دفاتر ICT روستایی داشته اند ، تشکر کردند.

علی صالحی پس از تشکر از مدیران پست استانها ، انجمن دفاتر خدمات ict روستایی کشور  را معرفی و اعلام نمودند این انجمن از اواخر سال 93 با هدف احصاء خدمات و پیگیری و مرتفع نمودن مشکلات دفاتر ICT  روستایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

وی با اشاره به اینکه  فلسفه وجودی  دفاتر ای سی تی روستایی ارایه خدمات به روستاییان بوده  و حذف شکاف دیجیتالی و همچنین مهاجرت معکوس می باشد ولی متاسفانه این موضوع به خوبی محقق نشده است.

عضو هیت مدیره دفاتر ICT روستایی اعلام نمود به جای ارایه خدمات ارگانهای دولتی و خصوصی از  شهرستانها به روستاها، این موضوع برعکس عمل شده و خدمات از خیابانی به خیابان دیگر منتقل می شود که جابجایی این خدمات در شهر منجر به اتلاف وقت بیشتر مردم روستا در شهر شده است. با توجه به آمار هرساله مرکز توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری روند جمعیتی در روستاها به صورت نزولی بوده که دلیل اصلی این موضوع برطرف نشدن نیازهای مردم روستا و عدم ارایه خدمات مورد نیاز روستاییان دانست. و این امر منجر به فرسایش دفاتر ICT روستایی و تعطیلی آنها در تعداد زیادی از روستاهای کشور شده است.

وی با بیان اینکه حدود 10 هزار ذفتر در نقاط مختلف روستایی کشور  وجود دارد که خدمات پستی ارایه می دهند گفت: این دفاتر طی سنوات گذشته مجری و مسولین مرتبط با این صنف داشتند که موضوعات دفاتر ICT روستایی را پیگیری می نمودند ولی مدتی است که ارتباطات دفاتر ICT  روستایی به دلیل نبود مجری لازم در این شرکت کمرنگتر شده است و باعث شده که به مشکلات دفاتر در حوزه پستی کمتر رسیدگی شود و از طرفی خدماتی که در حال واگذری بود به حالت معلق درآید. لذا جهت پیشبرد و بازخور لازم از طریق نمایندگان دفاتر روستایی و همچنین عدم  برخورد سلیقه ای استانها در زمینه بخشنامه ها و دستوالعمل ها و همچینن کارمزده ها نیاز است که این واحد در شرکت پست جمهوری فعال گردد.

این فعال بخش ICT روستایی، نبود نرم افزار یکپارچه در بستر اینترنت  جهت مدیریت کردن امور پستی در دفاتر ICT یک نیاز ضروری دانست و همچنین شفاف سازی کارمزدها به عنوان یکی از مشکلات دفاتر ICT روستایی تاکید داشتند.

علی صالحی خواستار ایجاد فضایی جهت آموزش خدمات جدید برای دفاتر شد و همچنین از  عدم تخصیص منابع USO به دفاتر ای سی تی روستایی بخصوص عدم تخصیص این بودجه به شبکه اینترانت دفاتر گله مندی نمودند

وی در پایان انتظار این دفاتر از پست به نسبت سایر ارگانها در جهت ارایه خدمات بیشتر دانست و آمادگی این دفاتر به عنوان بازوی اجرایی  و همچنین انجمن کشوری در جهت هماهنگی لازم برای بهتر اجرایی شدن این خدمات اعلام نمود.

دانلود فایل صوتی


:: ارسال شده در: گروه پست ,

نويسنده
نويسنده : مدیریت
تاريخ : [پنجشنبه 10 ارديبهشت 1394 ] [ 20:37]
تاريخ

سلام-عزیزان شما کارمزد پست را تا چه تاریخی دریافت نموده اید


:: ارسال شده در: گروه پست , اخبار عمومی پست , گیلان ,

نويسنده
نويسنده : 75437220
تاريخ : [شنبه 11 مرداد 1393 ] [ 23:25]
تاريخ

شهرام حی شاد مدیرکل مهندسی عملیات پستی از راه اندازی باجه های پستی ارایه خدمات الکترونیکی در سطح کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پست، حی شاد، مدیرکل مهندسی عملیات پستی در تکمیل خبر فوق افزود: با عنایت به تاکید مقام عالی وزارت درخصوص ایجاد نوآوری و ارتقای کیفیت خدمات پستی و همچنین اتخاذ رویکردهای متناسب با این موضوع توسط مدیریت ارشد شرکت پست مقرر گردید شبکه پستی با استفاده بهینه و حداکثری از امکانات و تجهیزات موجود در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر گام بردارد. از این رو یکی از راهکارهای پیشرو در این خصوص، ایجاد و ارایه سرویس های نوین مبتنی بر فاوا می باشد که در همین ارتباط باجه های ارایه خدمات الکترونیکی در سطح کشور راه اندازی شد.

وی سطح پوشش ایجاد باجه های ارایه خدمات الکترونیکی در فاز نخست را 100 نقطه در سطح کشور اعلام کرد و بیان داشت: براساس پیش بینی های صورت گرفته، این فاز باجه های مرکزی استان ها و مناطق و تعدادی از واحدهای منتخب شهری با قابلیت کشش بازار را شامل می گردد.

مدیرکل مهندسی عملیات پستی درخصوص فرایند کاری این باجه ها اظهار داشت: باجه ارایه خدمات الکترونیکی به منزله یک کافی نت تلقی گردیده و تمامی خدمات الکترونیکی در چهارچوب مقررات تعیین شده توسط کاربر پستی به مشتریان ارایه می گردد.

وی با بیان این که در راستای تحقق دولت الکترونیک هرگونه خدمتی که مورد نیاز مشتریان باشد می تواند توسط این باجه به مشتریان ارایه گردد گفت: خدماتی نظیر خرید انواع شارژ تلفن های همراه، خرید بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و غیره، پرداخت قبوض خدماتی و عوارض، تمامی خدمات ثبت نام و غیره از طریق این دفاتر به هموطنان ارایه می شود.

حی شاد درخصوص نرخ خدمات ارایه شده از طریق این باجه ها تصریح کرد: برابر هماهنگی های به عمل آمده تعرفه ارایه این سرویس با اقتباس از مندرجات نرخنامه مصوب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی محاسبه می گردد.

وی با اشاره به این که پست همواره سازمانی پیشرو در ارایه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات بوده است اظهار امیدواری کرد: با گسترش تعاملات سازمانی و توسعه پست نوین شاهد ارتقای کارایی و اثربخشی این باجه ها در جهت خدمت رسانی بیشتر به هموطنان باشیم.


:: ارسال شده در: گروه پست , اخبار عمومی پست ,

نويسنده
نويسنده : مدیریت
تاريخ : [یکشنبه 07 ارديبهشت 1393 ] [ 9:45]
تاريخ

  پیگیری های انجام شده برای احیای حقوق دفاتر به ثمر نشست . طبق اخرین بخشنامه تمام مبلغ دریافتی بابت ثبت نام متعلق به دفاتر می باشد و دفاترملزم به پراخت هیچ مبلغی به پست نخواهند بود.جهت مشاهده و دانلود بخشنامه جدید می توانید فایل زیر را دانلود نمایید .و یا به ادرس زیر مراجعه فرمایید

http://yaraneh.post.ir


به این ترتیب ثبت نام از درگاه های مختلف بدین شرح اعلام می گردد.

ردیف

نام درگاه

مبلغ دریافتی از مشتری

نیاز به شماره حساب مشتری

سهم متصدی درگاه

1

پست بانک

35000ریال

ندارد

0

2

سایت رفاهی

35000ریال

دارد

0

3

پست

35000ریال

ندارد

0

4

پرتال پیشخوان

35000ریال

ندارد

5000ریال

شایان ذکر می باشد برای مراجعینی که شماره حساب دریافت یارانه آنها سایر بانکها می باشد و از درگاه پست بانک ثبت نام می شوند با پر کردن فرم زیر می توانید حسایب یارانه پرداختی آنها را به پست بانک انتقال دهید.البته این فرایند بعد از مدت ثبت نام توسط بانک انجام  می پذیرد.  


:: ارسال شده در: گروه پست , بخشنامه پست ,

نويسنده
نويسنده : مدیریت
تاريخ : [جمعه 22 فروردين 1393 ] [ 15:45]
تاريخ
مطالب پربازدید

پشتيباني
 
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 551
کل نظرات کل نظرات : 315
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاين افراد آنلاين : 2
تعداد اعضا تعداد اعضا : 923

کاربران آنلاين کاربران آنلاين

آمار بازديد آمار بازديد
بازديد امروز بازديد امروز : 52
بارديد ديروز بارديد ديروز : 776
ورودي امروز گوگل ورودي امروز گوگل : 0
ورودي گوگل ديروز ورودي گوگل ديروز : 8
بازديد هفته بازديد هفته : 3,713
بازديد ماه بازديد ماه : 11,642
بازديد سال بازديد سال : 46,568
بازديد کلي بازديد کلي : 994,335

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ي پيآِ ي پي : 54.196.46.127
مرورگر مرورگر :
سيستم عامل سيستم عامل :